Автоматска чоколадо исполнет колачиња машина за правење - Кина Шангај Hanjue машини

Автоматска чоколадо исполнет колачиња машина за правење

Краток опис:

Description : The HJ-860 machine can make biscoitos at 5000-6000pcs one hour. Medium and big factory can consider using the machine make biscoitos. It is capable to work with a wide range of different dough textures, this machine can work with minced nuts, seeds, jam and other filling . Parameter : Model number HJ-860 Capacity 5000-6000pcs/h Product weight 5-200g/pc Materials Stainless steel Power 1.5kw Dimension 167*92*129cm Delivery time Within 7 working days Machine weight...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис:

  Машината HJ-860 може да се направи biscoitos на 5000-6000pcs еден час. Средни и големи фабрика да се разгледа со користење на машина се biscoitos. Тој е способен да работи со широк спектар на различни текстури тесто, оваа машина може да работи со мелено ореви, семки, џем и други полнење.

  параметар :

  Број на модел HJ-860
  капацитет 5000-6000pcs / h
  тежина на производот 5-200g / компјутер
  материјали од нерѓосувачки челик
  моќ 1.5kw
  димензија 167 * 92 * 129cm
  Време на испорака Во рок од 7 работни дена
  тежина на машината 400kg

   Тема:

  1) гаранција време е 1 година.

  2) на машина може да се направи чоколадо бисквити, исполнет шарени колачиња итн

  2) ние ќе им понуди бесплатна обука кога тест клиент машина во нашата компанија.

  3) можеме да испорака на машината во рок од 7 работни дена и инженери располагање и во странство.

  Видео:

   Процесот на производство:

  11

   22 33


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !