automatic coxinha encrusting machine - China Kunshan Beikn Machinery Co., Ltd

автоматски coxinha encrusting машина

Краток опис:

1. Description: Small type automatic Coxinha maker machine is a multifunctional machine made by high quality components and all the components are safety devices follow CE regulation. The machine Specifications are customized to accommodate international markets and customer demands. It is a machine with high cost performance since you can produce many kinds of filled cookies like Coxinha/kibbeh/maamoul/ rasgulla/onigiri/Mochi/ Chocolate filled cookies and others. 2. Parameter Model Number: B...


 • ФОБ Цена: US $4999 - 9,999 / Piece
 • Мин.нарачката Кол: 1 set/order
 • Набавка Способност: 100 Piece/Pieces per Month
 • Порт: Shanghai or any other port
 • Начин на плаќање: T/T, L/C,D/A,D/P,
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. Опис:

  Мал тип автоматска машина Coxinha творецот е мултифункционален машина направена од високо квалитетни компоненти и сите компоненти се сигурносни уреди следат регулатива CE. Спецификации на производот се прилагоди за да се приспособат на меѓународните пазари и барањата на клиентите.

  Тоа е машина со високата цена перформанси, бидејќи може да произведува многу видови на колачиња полни како Coxinha / kibbeh / maamoul / rasgulla / onigiri / Mochi / Чоколадо исполнет колачиња и други.

  2. Параметар

  Model Number: BK-180

  Капацитет: 10-60pcs / мин

  Производи опсег на тежина: 8-150g / компјутер

  Димензија (L * W * H): 80 * 76 * 122CM

  Моќност: За 1.0kw, 220V, 50 / 60Hz, една фаза

  Машина Тежина: Околу 150 килограми со алатка кутија

  Мотор: Делта

  Главната структура: 304 нерѓосувачки челик

  Контролен панел: Делта

  Бленда со функција за: UPE

  Млазницата: ЈП

  3.Features:

  1. Ние користиме 304 од не'рѓосувачки челик за две жирито и телото на машина, така што тоа ќе биде повеќе анти-корозивен и Трајни производи.
  2. употреба на машината Делта мотор, тоа е сигурен кинески бренд познат во машинската индустрија.
  3. Контролен панел и панел на допир за вашиот избор.
  4. Ние и ветуваме дека сите материјални употреба за дизни, подвижни и блендата се доволно здрава за човечкото тело.
  5. покритие безбедност на жирито и на блендата, за итни случаи стоп Префрли се направи машина повеќе безбедност.
  6. Машината може да се направи многу видови на полнети колачиња во различен облик и големина со промена на млазницата и блендата. Мала промена големина може да се направи од страна на контролниот панел.
  7. Исто така, односот на тесто и фил се прилагодливи на контролниот панел.
  8. Мали димензии се направи машина лесно да се инсталира, да работат, чување и чиста.

  4. Видео

  5. Процесот на производство:

  微信图片_20190225112438 微信图片_20190225112431


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !