автоматски колачиња мраз кутија дизајниран колачиња машина за правење - Кина Шангај Hanjue машини

автоматски мраз кутија колачиња дизајниран колачиња машина за правење

Краток опис:

Опис: дизајниран колаче може да се прилагоди со дизајн видови. Се чини многу начини да се направи колачиња, некои мали продавници и домаќинките се направи на храна со рака, има неверојатна цена и различни возрасни луѓе како оваа храна. Добрата вест е дека нашата HJ-860 encrusting машина може да се направи на храна со висок капацитет. Нашите инженер ќе додадете машина жица машина се колачиња, на овој начин да заштедите пари и да се направи добар изглед колачиња. Можете да кликнете на видео да се види како работи машината и ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис:

  Проектираниот колаче може да се прилагоди со дизајн видови. Се чини многу начини да се направи колачиња, некои мали продавници и домаќинките се направи на храна со рака, има неверојатна цена и различни возрасни луѓе како оваа храна.

  Добрата вест е дека нашата HJ-860 encrusting машина може да се направи на храна со висок капацитет. Нашите инженер ќе додадете машина жица машина се колачиња, на овој начин да заштедите пари и да се направи добар изглед колачиња. Можете да кликнете на видео се види како машина работи и било какви проблеми контактирајте го нашиот продажба.

  параметар:

  Број на модел HJ-860
  капацитет 5000-6000pcs / h
  MOQ 1 сет
  тежина на производот 5-200g / компјутер
  моќ 1.5kw
  Водечко време Во рок од 7 работни дена, ако 1 сет машина
  димензија 167 * 92 * 129cm
  тежина на машината 400kg

  главни карактеристики

  1) Заштита Опфаќа и итни стоп копчето за безбедно работење.

  2) на тежината, големината и кора-пополнување сооднос може да се прилагоди во склопот како што се бара.

  3) Повеќенаменското: Функција за производство на различни видови на храна со промена на калапи едноставно.

  4) голем капацитет

  5) многу видови колачиња калапи може да биде дизајнирана.

  6) кориснички машина, можеме да додадете некои системи машина на машина.

  7) на англиски, кинески, арапски јазик се опционални ..

  8) бесплатна обука ќе бидат понудени кога тестирање клиент машината.

  Демо видео:

  Процесот на производство:

  11

  22

  33


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !