автоматски maamoul поворка линија - Кина Шангај Hanjue машини

автоматски maamoul поворка линија

Краток опис:

Описи: HJ-860 Автоматско Maamoul Месечината торта машина за правење е мулти-функционални автоматска линија за производство на кои може да се користи за да се произведе не само maamoul / месечината торта, но, исто така, колачињата / снек / колачи со топката, шипки и се држи форма. Оваа машина е целосна автоматска тип се состои од една encrusting машина, еден печат машина и еден послужавник-израмнувачки машина. Со зголемување или менување на дополнителна опрема и уреди, оваа производствена линија, исто така може да се користи за да се произведе многу други прехранбени / снек / pastrie ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  описи:

  HJ-860 Автоматско Maamoul Месечината торта машина за правење е мулти-функционални автоматска линија за производство на кои може да се користи за да се произведе не само maamoul / месечината торта, но, исто така, колачињата / снек / колачи со топката, шипки и се држи форма.

  Оваа машина е целосна автоматска тип се состои од една encrusting машина, еден печат машина и еден послужавник-израмнувачки машина. Со зголемување или менување на дополнителна опрема и уреди, оваа производствена линија, исто така може да се користи за да се произведе многу други прехранбени / снек / колачи.

  11

  Број на модел

  HJ-860

  HJ-32

  HJ-34

  продуктивноста

  4000 ~ 6000 парчиња / час

  2000 ~ 4500 парче / час

  3000 ~ 7000 парчиња / час

  тежина на производот

  10 ~ 150g / pc

  15 ~ 180g / парче

  60 ~ 120 g / pc

  моќ

  Околу 2,0 kW, 220V

  0.2kw

  1,5 kW

  Димензија (L * W * H)

  167 * 92 * 129cm

  180 * 96 * 135cm

  178 * 50 * 100 cm

  машина Тежина

  Околу 310 кг

  86kg

  480kg

  главни карактеристики

  1) Зачувај цена на трудот во долг рок. Способен за правење на различни видови храна

  2) разумна цена и висок капацитет.

  3) Лесно за работа, чистење, монтажа и поправка.

  4) Различни материјали може да се примени за производите на encrusting.

  Видео линк:

  Процесот на производство:

  22 33


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !