автоматски mochi сладолед правење daifuku машина - Кина Шангај Hanjue машини

mochi автоматска машина за сладолед правење daifuku

Краток опис:

Описи: HJ-BP860II е нашето ново дизајниран целосна автоматска encrusting и уредување на машина со три инки, може да направи двојна боја mochi. HJ-BP860 има две жирито, може да се усогласи храна на послужавник автоматски. Оваа машина може да се користи не само за да се произведе mochi со или без полнење, но, исто така, да се произведуваат две бои mochi / daifuku со пополнување и mochi / daifuku со пополнување внатре пополнување. Третиот бункер, исто така може да се замени со пополнување машина една течност, кои го прават тоа можно да се encrustin ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  описи:

  HJ-BP860II е нашето ново дизајниран целосна автоматска encrusting и уредување на машина со три инки, може да направи двојна боја mochi. HJ-BP860 има две жирито, може да се усогласи храна на послужавник автоматски.

  Оваа машина може да се користи не само за да се произведе mochi со или без полнење, но, исто така, да се произведуваат две бои mochi / daifuku со пополнување и mochi / daifuku со пополнување внатре пополнување. Третиот бункер, исто така може да се замени со пополнување машина една течност, кои го прават тоа можно да се зборува encrusting пломби со точна доза, како што се течни чоколада, сладолед без замрзнување, млеко и други.

  СПЕЦИФИКАЦИИ НА HJ-860 АНИ

  Име на стока Целосна автоматска Три скокачите Encrusting и Уредување машина
  стоковните модел HJ-BP860
  Управувач Саладин екран на допир
  Главната рамка материјал 304 од не'рѓосувачки челик мотор Место
  Конвертор / Инвертер Делта материјал Хопер компјутер
  Импулсно напојување Делта Транспортни Храна одделение СТП
  Бленда и калапи UPE млазница ЈП
  производство брзина 3500-7200pieces / час Номинална моќност 3.5kw
  Сооднос на Кора / Пополнување 9: 1-1: 9 Напонски 220V, 50 / 60Hz, една фаза
  производи Тежина 5-180g / ЕЕЗ димензија  167 * 95 * 135cm
  апликација Две бои Mochi, Mochi сладолед со две пломби, две бои Daifuku, итн Тежина 330KG

  главни карактеристики

  1. Encrusting двојно полнење, погоден за различни видови на материјали, и тврди и меки мрсна производи може да биде процес со HJ-BP860.
  2. Различни видови на калапи и опрема може да се прилагодени врз основа на производство барања на корисниците.

  3. пломби може да биде мармалад, чоколадо, крем, сладолед, грав ставете, мелено месо и ставете мешани јаткасти плодови

  4. Пластична коцки со различни формирање дупки може да се користи за обликување и оформување на mochi, која им помага да сфатат широк спектар на прехранбени производи.

  5.Top чистач и на дното чистач спречи леплива храна од лепење на тенџериња, пластични коцки и други контејнери.

  Процесот на производство:

  11 22

  33


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !