Automatic Shaomai Siomai Shumai making machine - China Kunshan Beikn Machinery Co., Ltd

Автоматско Shaomai Siomai Shumai машина за правење

Краток опис:

Description This machine is an automatic equipment used to sell food. The whole machine uses food-grade materials in contact with food, which meets the food hygiene requirements of various countries. And through frequency conversion stepless speed control, easy to learn and easy to operate, Ideal for use in medium and large factories. Feature This machine is specialized in the production of siomai model, easy to operate and clean Do not need to do dough, just to put the dough and filling int...


 • ФОБ Цена: US $4999 - 9,999 / Piece
 • Мин.нарачката Кол: 1 set/order
 • Набавка Способност: 100 Piece/Pieces per Month
 • Порт: Shanghai or any other port
 • Начин на плаќање: T/T, L/C,D/A,D/P,
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис

  Оваа машина е автоматски опрема што се користи за да продаваат храна. Целата машина користи храна-одделение материјали во контакт со храната, кој се состанува за хигиена на храната од различни земји.

  И преку контрола на фреквенција конверзија брзина stepless, лесно да се научат и лесен за ракување,

  Идеален за употреба во средни и големи фабрики.

  функција

  1. Оваа машина е специјализирана во производство на siomai модел, лесен за ракување и чисти
  2. Не треба да се направи тесто, само да се стави на тестото и пополнување во кофата и кутии корпата, а потоа го произведува siomai автоматски, Машината може да се само-фабрикувам тестото и печат, кора, се сече, и да се пополни. И го бирате на подвижна лента за да се заврши еднаш.
  3. Производот е убаво обликувани како рачна изработка
  4. Дебелината на кожата и износот на полнење може да се прилагоди во зависност од барањата на клиентот.
  5. Бункер е лесно да се размонтираат и чиста.
  6. Тела се направени од UHEWPE и лесно се чистат.
  7. Дебелината на кожата може да биде толку ниско, како 1mm
  8. машина за чистење може да се користи воздух пиштол спреј за чистење на системот одлуки кожа, а потоа отстранете системот на донесување кожа и ротирачки систем формирање плоча со цел да се користи за чистење на водата

  параметар

  тип на модел BK-780
  тежина на производот 12g, 15g, 20g, 25g, 30g
  капацитет 6000pcs / h
  Ширината на wrapepr 55mm, 60mm, 65mm, 70mm
  тежина на машината за 800kg
  Димензија (L * W * H) 1350 * 1200 * 1700mm
  spees adjiust од Трансдуцерот 2 парчиња
  Системот на притисок ролери 2 ролери
  формирање метод 2 парчиња во исто време

  видео на YouTube

  Production procedures
  11 22

  33 44

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !