desktop automatic small kubba kibbeh encrusting machine for home - China Kunshan Beikn Machinery Co., Ltd

десктоп автоматски мали kubba kibbeh encrusting машина за дома

Краток опис:

1. Опис: Автоматски / kibbeh / машина за правење encrusting kubba kebbeh и формирање машина е мини машина тип ние посебен дизајн за мал бизнис употреба како продавница, пекарница продавница или дома. Тоа може да направи видови на пополнети колачиња како Kubba / Coxinha / Meatball / Croquetas / Mochi / сирење топката / churros / Riceball / Onigiri / Nastar / Rasgulla / пирошки / Maamoul / seasame топката / Ананас торта / датум бар / Чоколадо исполнет колачи и така натаму . Ние сме првиот производител за овој тип на машина во Кина копното. Нашите p ...


 • ФОБ Цена: US $4999 - 9,999 / Piece
 • Мин.нарачката Кол: 1 set/order
 • Набавка Способност: 100 Piece/Pieces per Month
 • Порт: Shanghai or any other port
 • Начин на плаќање: T/T, L/C,D/A,D/P,
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. Опис:

  Автоматско encrusting kubba / kibbeh / kebbeh машина за правење и формирање машина е мини машина тип ние посебен дизајн за мал бизнис употреба како продавница, пекарница продавница или дома. Тоа може да направи видови на пополнети колачиња како Kubba / Coxinha / Meatball / Croquetas / Mochi / сирење топката / churros / Riceball / Onigiri / Nastar / Rasgulla / пирошки / Maamoul / seasame топката / Ананас торта / датум бар / Чоколадо исполнет колачи и така натаму .

  Ние сме првиот производител за овој тип на машина во Кина копното. Нашите патент ни прават посигурен од други добавувачи.

  2. Параметар

  Model Number: BK-180

  Капацитет: 10-60pcs / мин

  Производи опсег на тежина: 8-150g / компјутер

  Димензија (L * W * H): 80 * 76 * 122CM

  Моќност: За 1.0kw, 220V, 50 / 60Hz, една фаза

  Машина Тежина: Околу 150 килограми со алатка кутија

  3.Features:

  1. И на телото машина и жирито се направени од страна 304 од не'рѓосувачки челик.
  2. На моторот се направени од страна на Делта, тоа е познат Кина бренд познат по светот.
  3. Контролен панел се направи повеќе лесен за ракување. Саладин е исто така опција.
  4. Прскалки, Транспортни и капаци се направени од стандарден материјал храна за да бидете сигурни дека сите храна ќе бидат здрави.
  5. покритие безбедност на жирито и на блендата, за итни случаи стоп Префрли се направи машина повеќе безбедност.
  6. Машината може да се направи многу видови на полнети колачиња во различен облик и големина со промена на млазницата и блендата.
  7. Тоа е лесно да се прилагоди односот на тесто и фил од контролната табла.
  8. Мали димензии го прават тоа лесно да се инсталира, да работат, продавница и чиста.

  4. Video link:


  5. Процесот на производство:

  kubba_副本_副本


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !