Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Која е вашата Минимална количина за нарачка (MOQ)?

Ние сме производител и, генерално, се врши промет на големо. Сепак, судењето наредби се исто така прифатлива и поздрави!

Како можам да платам за мојата цел?

1) трансфер (Т / t): Ние прифаќаме 50% T / T депозит пред производство и 50% T / T биланс

пред пратката. 100% плаќање пред производство за нарачки примерок.

2) на Western Union (W / U): Ние прифаќаме 100% плаќање преку Western Union.

3) 30% T / T во однапред, а 70% L / C по видување.

4) Трговска осигурување од страна на Alibaba, можете да изберете T / T, Кредитна картичка, е-проверка ...

Како за Време на испорака?

1) Ние треба околу 15 дена за да се произведе нова машина во зависност од вашите барања.

2) Некои од производите се во акции во нашиот магацин.

3) ОЕМ производи треба да се преговара.

Гаранција / гаранција?

1 година. И во оваа година, ако на машината скршени предизвикана од механички проблем, сите на резервни делови е бесплатно. Служба на машината сите иако машина " животот е.

Како за пред-продажба и по-продажба?

1) Имаме прирачник и Видео да ве научи како да работат и употреба.

2) 24 часа услуга жешка линија

3) инженери на располагање на услугата машини во странство. На плаќање треба да биде на ваша страна.

Можете ли да ни помогне да ги направиме нашите производи?

Да, секако, ние можеме! OEM е поздравен. Нашата компанија има 10 години искуство во правењето на храна опрема, ние сме

професионална опрема, храна машина фабрика во Шангај.

Сакаат да работат со САД?


WhatsApp Online Chat !