мали автоматско машина за правење mochi - Кина Шангај Hanjue машини

мали автоматско машина за правење mochi

Краток опис:

Опис: Нов тип на маса Mochi / Сладолед Mochi обработка машина е погодна за правење разни полнети колачиња како Mochi / kibbeh / kubba / coxinha / maamoul / податоци бар / ананас / meatball / riceball др Тоа ќе ја заврши формирањето форма и додадете полнење во исто време, не им треба посебна личност да додадете полнење. Значително го намалуваат работната сила и да се зголеми ефикасноста на производството. Параметри: Модел бр .: HJ-001 Нормално капацитет: 10 ~ 60pcs / min Тежина на производот: 8 ~ 150g / pc Моќност: За 1.0kw, 220V, 50 / ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис:

  Нов тип на маса Mochi / Сладолед Mochi обработка машина е погодна за правење разни полнети колачиња како Mochi / kibbeh / kubba / coxinha / maamoul / податоци бар / ананас / meatball / riceball Итн

  Тоа ќе ја заврши формирањето форма и додадете полнење во исто време, не им треба посебна личност да додадете полнење. Значително го намалуваат работната сила и да се зголеми ефикасноста на производството.

  параметри:

  Модел бр .: HJ-001

  Нормално капацитет: 10 ~ 60pcs / мин

  Тежина на производот: 8 ~ 150g / pc

  Моќност: За 1.0kw, 220V, 50 / 60Hz, една фаза.

  Димензии: 80 (L) * 76 (W) * 122 (H) cm

  Димензија по спакувани: околу 102 * 68 * 116cm

  Машина Тежина: Околу 150 килограми

  Обем: Не повеќе од 1CBM,

  Тема:

  1. Тип на табелата, лесен за инсталирање, чистење, отстранување и чување.
  2. Висок квалитет на материјали, од нерѓосувачки челик 304 за целата машинерија.
  3. Како и големината и обликот на производи може да биде прилагодлив.
  4. Лесно да се контролира тежината на полнење и дебелината на тесто.
  5. Видеа, учебници и еден калап за вашите производи е предвидено бесплатно.
  6. Прилично добар изглед и стабилна работна состојба.
  7. Конвертор направени од страна на Делта.

  Видео

  Процесот на производство:

  11

  22

  33


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !