Мал капацитет maamoul производствена линија - Кина Шангај Hanjue машини

Мал капацитет за производство maamoul линија

Краток опис:

Description: Small capacity maamoul production ine includes two machine. HJ-001 Small encrusting machien to make food with stuffing, shape like a ball. You also can make Kubba/Kibbeh, Coxinha, Mochi, Ball, Tulumba…and other food with filling by this single machine differernt mold. Can work seperately. HJ-22 Small stamping machine to form the shape of maamoul. You also can change the mold to OEM your logo. Parameters:   HJ-001 Small encrusting machine HJ-22 Small stamping machine ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис:

  производство ine мал капацитет maamoul вклучува две машина.

  1. HJ-001 Мала encrusting machien да се направи на храна со кутии, обликот како топка. Вие исто така може да се направи Kubba / Kibbeh, Coxinha, Mochi, топка, Tulumba ... и друга храна со пополнување на оваа единствена машина differernt мувла. Можат да работат одделно.
  2. HJ-22 ​​мали печат машина за формирање на обликот на maamoul. Вие исто така може да го промени калап за OEM вашето лого.

  параметри:

    HJ-001 Мала encrusting машина HJ-22 ​​мали печат машина
  капацитет:  600 ~ 3600 парчиња / час 600 ~ 2400 парчиња / час
  тежина на производот  8 ~ 150 g / pc 10 до 150 g / pc
  моќ За 1.0kw, 220V, 50 / 60Hz, една фаза 0,2 kW
  Димензија (L * W * H) 80 * 76 * 122CM 120 * 40 * 60см
  тежина на машината околу 150 килограми 70 кг

  Тема:

  1. 304 нерѓосувачки челик структура за жирито и машина тело

  1. стандард за храна делови.
  2. Мали димензии, лесен за ракување, инсталација и cleanout.
  3. Исправност покритие, за итни случаи стоп прекинувач за безбедност.
  4. Мулти-funcational која може да се прават разни полнети колачиња за пржење и печење.
  5. Храна тежина, големина, односот на тесто и полнење се прилагодливи.
  6. Видеа и по продажбата на услугата да обезбеди.
  7. Може да OEM вашето лого.

  Видео

  Процесот на производство:

  22


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !