Small filled cookies making machine - China Kunshan Beikn Machinery Co., Ltd

Мали исполнет колачиња машина за правење

Краток опис:

1. Description: Desktop type filled cookies machine on type BK-180 is made by high quality components, 304 stainless steel, Delta motor, for limited space. How to produce products use this machine: Firstly, you need to prepare the dough and filling. Secondly, you should choose the proper shutter and mold according to your products shape and size. Thirdly, you should put the dough and filling into their hopper. Finally, you should click the begin button, control the speed of the shutter and co...


 • ФОБ Цена: US $4999 - 9,999 / Piece
 • Мин.нарачката Кол: 1 set/order
 • Набавка Способност: 100 Piece/Pieces per Month
 • Порт: Shanghai or any other port
 • Начин на плаќање: T/T, L/C,D/A,D/P,
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. Опис:

  Desktop type filled cookies machine on type BK-180 is made by high quality components, 304 stainless steel, Delta motor, for limited space.

  Како да се произведуваат производи се користи оваа машина:

  Прво, треба да се подготви тесто и фил.

  Второ, треба да изберете соодветна блендата и мувла во зависност од вашите производи форма и големина.

  Трето, треба да се стави на тестото и пополнување на нивните бункер.

  Конечно, треба да кликнете на копчето за да започне, контрола на брзината на блендата и подвижни од контрола. И тогаш на производи ќе се излезе.

  2. Параметар

  Model Number: BK-180

  Капацитет: 10-60pcs / мин

  Производи опсег на тежина: 8-150g / компјутер

  Димензија (L * W * H): 80 * 76 * 122CM

  Моќност: За 1.0kw, 220V, 50 / 60Hz, една фаза

  Машина Тежина: Околу 150 килограми со алатка кутија

  Мотор: Делта

  Главната структура: 304 нерѓосувачки челик

  Контролен панел: Делта

  Бленда со функција за: UPE

  Млазницата: ЈП

  3.Features:

  1. Машината направени од страна 304 од не'рѓосувачки челик, така што целата машина е анти-корозивен и Трајни производи.
  2. Делта Моторни направи машина повеќе стабилен кога производи.
  3. И тежината на полнење и дебелината на тесто се прилагодливи.
  4. Ние гарантираме дека сите материјал за употреба за дизни, подвижни и блендата се доволно здрав за нашето тело.
  5. Нашите encrusting машина мини тип може да произведува многу видови на полнети колачиња во различен облик и димензии по барање на купувачот.
  6. покритие безбедност на жирито, бленда со функција и за итни случаи стоп Префрли се направи машина во високо ниво на безбедност.
  7. Ние се внесе три различни јазици во системот на контролниот панел да се направи машина повеќе лесно да се справи.
  8. Машината е лесно да го инсталирате, се отстранат, ракување, чување и чиста, бидејќи тоа е во мал простор.

  4.Video link:


  5.Production process:

  11 22


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !