Small nastar making machine - China Kunshan Beikn Machinery Co., Ltd

Мали nastar машина за правење

Краток опис:

1. Description: BK-180 table type Automatic Nastar machine is a Multipurpose machine made by high-quality assembly and all the components are safety devices follow CE regulation. The machine Specifications are customized to accommodate international markets and customer demands. It is the first Table type encrusting machine we designed for small business use like store, bakery shop or home. It is ok to make a Wide range of products such as Nastar/ date bar/kubba/maamoul/ mochi/Tamales/meatbal...


 • ФОБ Цена: US $4999 - 9,999 / Piece
 • Мин.нарачката Кол: 1 set/order
 • Набавка Способност: 100 Piece/Pieces per Month
 • Порт: Shanghai or any other port
 • Начин на плаќање: T/T, L/C,D/A,D/P,
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. Опис:

  BK-180 table type Automatic Nastar machine is a Multipurpose machine made by high-quality assembly and all the components are safety devices follow CE regulation. The machine Specifications are customized to accommodate international markets and customer demands.

  Тоа е првата машина encrusting Тип на табелата ние дизајниран за мали бизнис употреба како продавница, пекарница продавница или дома.

  Тоа е во ред да се направи широк спектар на производи како што се Nastar / датум бар / kubba / maamoul / mochi / tamales / meatball / riceball / mooncake / churro / ананас курва и така натаму.

  2. Параметар

  Model Number: BK-180

  Капацитет: 60-3600pcs / H

  Производи опсег на тежина: 8-150g / компјутер

  Димензија (L * W * H): 80 * 76 * 122CM

  Моќност: За 1.0kw, 220V, 50 / 60Hz, една фаза

  Машина Тежина: Околу 150 килограми со алатка кутија

  Мотор: Делта

  Главната структура: 304 нерѓосувачки челик

  Контролен панел: Делта

  3.Features:

  1. 304 од не'рѓосувачки челик направи две жирито и на целата машина повеќе анти-корозивен и Трајни производи.
  2. употреба на машината Делта мотор, тоа е сигурен кинески бренд, кои уживаат висок углед во машини линија.
  3. Ние и ветуваме дека сите материјални употреба за дизни, подвижни и блендата се доволно здрава за човечкото тело.
  4. Машината за десктоп може да произведе видови на полнети колачиња во различен облик и димензии по барање на купувачот.
  5. За итни случаи стоп прекинувач и покритие за безбедност на жирито и блендата се направи машина во високо ниво на безбедност.
  6. Тоа е погодно да се прилагоди на тежината на полнење и дебелината на тесто со контролната табла.
  7. Постојат три различни јазици во системот на контролниот панел.
  8. Мали димензии се направи машина лесно да се инсталира, да работат, чување и чиста.
  9. Контролен панел да се направи машина повеќе лесен за ракување.

  4.Video

  5.Production process:

  饭团


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !