Small size automatic meatball fishball forming machine - China Kunshan Beikn Machinery Co., Ltd

Мала големина машина за формирање автоматски meatball fishball

Краток опис:

Description: BK-180 Small meatball/fishball machine is changed based on the encrusting machine. According to the specifition of meatball and fishball, soft and sticky, we design a tube for it to form easily. More details, pls contact with us. Parameters: Model No.: BK-180 Capacity: 600~3600pcs/H Product weight: 8~150g/pc Power: About 1.0kw, 220V, 50/60Hz, Single phase. Dimension(L*W*H): 80*76*122CM Machine weight: About 150kg Feature: 1. 304 stainless steel structure for the hoppers and mach...


 • ФОБ Цена: US $4999 - 9,999 / Piece
 • Мин.нарачката Кол: 1 set/order
 • Набавка Способност: 100 Piece/Pieces per Month
 • Порт: Shanghai or any other port
 • Начин на плаќање: T/T, L/C,D/A,D/P,
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис:

  BK-180 Small meatball/fishball machine is changed based on the encrusting machine.

  Според specifition на meatball и fishball, мека и леплива, ние дизајн цевка за да се формира лесно. Повеќе детали, pls контактирајте со нас.

  параметри:

  Model No.: BK-180

  Капацитет: 600 ~ 3600pcs / H

  Тежина на производот: 8 ~ 150g / pc

  Моќност: За 1.0kw, 220V, 50 / 60Hz, една фаза.

  Димензија (L * W * H): 80 * 76 * 122CM

  Машина Тежина: Околу 150 килограми

  Тема:

  1. 304 нерѓосувачки челик структура за жирито и машина тело

  1. стандард за храна делови.
  2. Мали димензии, лесен за ракување, инсталација и исчисти.
  3. Цевка за да се формира топката. Брзо и лесно.
  4. Мулти-funcational која може да се прават разни полнети храна за готвење.
  5. Храна тежина, големина, односот на тесто и полнење се прилагодливи.
  6. Видеа и по продажбата на услугата да обезбеди.

  Видео линк:

  Процесот на производство:

  肉丸_logo

  肉丸


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !