small tulumba churros forming machine - China Kunshan Beikn Machinery Co., Ltd

мали tulumba churros Машина за формирање на

Краток опис:

1. Description: Automatic Churros making machine suitable for various stuffed cookies with pattern and non-pattern. All the SPEC of the machine are customized to accommodate international markets and customer demands. It is the first Table type encrusting machine we designed for small business use. 2.Parameter Model Number: BK-180 Capacity: 10-60pcs/min Products weight range: 8-150g/pc Dimension(L*W*H): 80*76*122CM Power: About 1.0kw, 220V, 50/60Hz, Single Phase Machine Weight: About 150kg wi...


 • ФОБ Цена: US $4999 - 9,999 / Piece
 • Мин.нарачката Кол: 1 set/order
 • Набавка Способност: 100 Piece/Pieces per Month
 • Порт: Shanghai or any other port
 • Начин на плаќање: T/T, L/C,D/A,D/P,
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. Опис:

  Автоматска машина за правење churros погодна за разни полнети колачиња со шема и не-шема.

  Сите SPEC на производот се прилагоди за да се приспособат на меѓународните пазари и барањата на клиентите. Тоа е првата машина encrusting Тип на табелата ние дизајниран за употреба на мал бизнис.

  2.Parameter

  Model Number: BK-180

  Капацитет: 10-60pcs / мин

  Производи опсег на тежина: 8-150g / компјутер

  Димензија (L * W * H): 80 * 76 * 122CM

  Моќност: За 1.0kw, 220V, 50 / 60Hz, една фаза

  Машина Тежина: Околу 150 килограми со алатка кутија

  Мотор: Делта

  Главната структура: 304 нерѓосувачки челик

  Контролен панел: Делта

  3.Features:

  1. 304 од не'рѓосувачки челик за две жирито и на целата машина
  2. употреба на машината Делта мотор, тоа е сигурен кинески бренд, кои уживаат висок углед во машини линија.
  3. Прилагодлив тестото и пополнување. Нормално 10 ~ 60pc / мин во зависност од големината на вашите производи. Повеќе погодна за продавница и фабрики.
  4. Дизни, Транспортни и бленда со функција се направени од здрав материјал.
  5. Може да произведе видови на полнети колачиња во различен облик и димензии по барање на купувачот.
  6. Постојат три различни јазици во системот на контролниот панел за вашиот избор.
  7. Мини големина се направи машина лесно да го инсталирате, се отстранат, ракување, чување и чиста.

  4. Видео линк:

  5. Процесот на производство:

  11

  22


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !